31 Mayıs 2008 Cumartesi

Zürafaların kavgası

Kabarcıklarla oynayan yunuslar

2 dakikada duvar sanatı nasıl yapılır?

Çifte yüzlü ünlüler


Hillary ve Bill Clinton.

Diğer ünlülerin çifte yüzlü fotoğrafların linki.

Hummer H2 limuzin

Diğer fotoğrafların linki.

Robot köpekler yalnızlığı hafifletiyor


Son araştırmalar robot köpeklerin gerçek köpeklerle aynı yararlar verdiğini gösteriyor.Hem robot hem gerçek köpekler, yalnızlığı aynı düzeyde hafifletiyor.

Dünyanın en yüksek şelalesi


Melek Şelalesi Venezuela’da bulunan dünyanın en yüksek çağlayanıdır. National Geographic ekibi tarafından 1949 yılında yapılan resmî ölçüme göre 979 m yüksekliğindedir.Link vikipedi.

Çocukluk döneminde oynadığı oyuncak antik hazine çıktı

John Webber, dedessinin verdiği altın kupayla 1945 yılında çocukken oynuyordu. John geçen yıl evinden taşınırken yatağın altındaki aykkabı kutusunda altın kupayı buldu ve değrendirilmesini istedi.Kupanın 1 milyon ABD doları değerinde antik Acem hazinesi olduğu ortaya çıktı.70 yaşındaki John Webber, dedesinin antikalar için iyi bir hisse sahip olduğunu ve İngilteren’nin güneybatısındaki dükkanında ticaret yaptığını söyledi.John "Tanrı bilir nerede bunu buldu. Hiç bir zaman bana söylemedi.Çocukken hava tabancasıyla altın kupayı hedef olarak kullanıyordum " dedi.Bu haberin linki.

Analogy saatJesson Yip'in tasarladığı Analogy saatinin linki.

İki çok aç kedi

Horlayan ördek

Rusya'da buzdan sauna yapıldı


Şu linkte buz saunayla ilgili video da var.

El şeklinde aletBu fotonun linki.

1370 beygir gücüne sahip jet tekne

Venezuela Ulusal Meclisi Başkan Yardımcısı Roberto Hernández'in takma dişleri

Dünyanın ikinci bilgisayar oyunu


"İki kişilik tenis" oyununu 1958 yılında William Higinbotham icat etti.

Temas hokkabazlığıDünyanın sonu, nükleer savaş


"3'cü dünya savaşında yenmenin tek yolu onu önlemektir." - Dwight Eisenhower

30 Mayıs 2008 Cuma

Dış dünyayla bağlantısı olmayan Amazon kabilesinin fotoğrafları

Brezilya'nın Peru sınırında, batı Amazon ormanlarında daha önce hiç bağlantı kurulmamış bir yerli kabilesinin saptanarak fotoğraflandığı belirtildi.
Brezilya hükümetine bağlı ulusal yerli vakfı Funai'nin açıklamasında, yerlilerin, Acre eyaleti üzerinde yapılan uçuşlar sırasında Envira ırmağı civarında bulunan "Etnik-Çevre Koruma Bölgesi"nde görüldükleri ifade edildi. Açıklamaya göre, güçlü ve sağlıklı yerlilerle 6 kulübe ve geniş bir bölge fotoğraflandı. Funai, uzmanlarından Jose Meirelles Junior'ın açıklamasında, bu bölgede dünyadan uzak 4 farklı grubun olduğu belirtildi.
Söz konusu yerli kabilesinin dışarıyla bağlantısı olmayan son kabilelerden biri olduğu kaydedilen açıklamada, Funai'nin bu tip kabilelerle özellikle bağlantı kurmadığına, özerkliklerini sağlayıp topraklarına müdahale edilmesini önlediğine dikkat çekildi.
Survival International adlı grup da, dünya çapında dışarıyla bağlantısı olamayan 100 civarında kabile bulunduğunu, bunların çoğunun Brezilya ve Peru'da yer aldığını açıkladı. Diğer fotoğrafların linki.

Bush’un göğüs göğüse çarpışması

ABD Başkanı George W. Bush, Colorado Springs’in Hava Güçleri Akademisi’ndeki mezuniyet töreninde mezunlardan biri olan Theodore Shiveley’le göğüs göğüse çarpişma gösterisinde bululundu.Bu fotonun kaynağı.

Dozunu kaçırmış gizli kamera şakası


Bu şiddet dolu gösteriden sonra Japon kızı ağlamaya ağlıyor, bu şakayı hazırlayan gizli kamera çalışanları ise gölüyor. Bu tür gösteriden kim rahatsız olmaz ki.

29 Mayıs 2008 Perşembe

Hayvanlardan esinlenmiş robotlar

Dünyada benzin fiyatları nasıl değişiyor?Bu fotonun büyük versiyonunu görmek için şu linke tıklayın.

Hindistan'da okul taşıtıBu fotonun linki.

Bandra-Worli deniz köprüsü


27 Mayız tarihinde tamamlanan bu köprünün yüksekliği 176, uzunluğu ise 600 metre.Bu fotonun linki.

Sigara karşıtı reklamlar


Kurşun hızlı, sigara ise yavaş öldürüyor.Diğer reklamların linki.

Kullanılmış kahve karıştırıcılarından yapılan avizePortekiz’in Studio Verisimo tasarım grubu çevresel ve lüks görünümlü avize yarattı. Eski kahve karıştırıcılarından yapılan bu avizenin adı ‘Kaşık’ . Avize New York Tasarım Haftası çerçevesinde tanıtıldı.Bu fotoğrafların linki.

Akordeonda Korsakov'un "Yabanarısının Uçuşu" parçasını çalmak

İstasyon şefi kedi Japonya’da sansasyon yarattı

9 yaşındaki dişi kedi Japonya demiryolları için gerçekten bir dönüşüm noktası oldu. Tama adındaki kedi istasyon şefi şapkası taşıyor ve kendi ofisine sahip.Tama’nın gelmesinde önce Wakamaya şirketi he ryıl 4.7 milyon $ kayıp gösteriyorsdu. Yolcuların azalması yüzünden Kishigawa istasyonunu kapattı ancak Tama ortayaçıktı ve yolcular geriye döndü.Her şey kısa zamanda olmadı. Yonetim işçileri 2006 yılının Nisan ayında işten çıkardı ama burada kaçak anesiyle yaşayan Tara kedi, istasyonu terketmedi.Tama 2007 yılının Ocak ayında istasyon şefi oldu.Kediler Japonya’da talih getiren hayvanlar olarak görünüyor. Tama’nın tanıtımı Japonya’da sansasyon oldu.Turistler istasyoona akın etti ve hatıra eşyası satın almaya başladı.Tama’nın istasyon şefi görevine atanmasından sonra bir ayda yolcu sayısı yüzde 17 arttı, gelecek yıl ise daha yüzde 10’luk bir artış kaydetti.Bu haberin kaynağı.

El arabası bisikleti

Bisiklete bağlanmış el arabasına benziyor ama ulaştırma uzmanlarıbu aracı velilerin çocukların okula taşıması için bir çözüm olarak görüyor.
İngiltere’nin Richmond yerinde yaşayan ailelerden arabalarını bu çevresel araçlarla değiştirmeleri istenildi.Her birinin fiyatı 1,150£ olan bu araçla 3 küçük çocuğu veya haftalık alışverişini taşınabilir.El arabası bisikletinde çocuklar için emniyet kemeri de var.Bu yeni araçlar Richmond'da geçen yılın Mayıs ayından itibaren devamlı kullanılıyor.Link.

Simpsons'un Espanyolca versiyonu

Balonlardan yapılan bas enstrumanı

Su bisikleti

Hayvan yıkama makinesi

İnanılmaz baterist

Katlanabilir cep telefonu
Paket adındaki cep telefonu heznüz satışta değil ama daha şimdiden büyük beğeni kazandı.Kapalı olduğu zaman saat ve mesajlar görünüyor.Açıldığında ise tüm fonksyonlar ortaya çıkıyor.Link.

Güvenlik camların reklamı


Camın kırılmaz olduğunu göstermek için bir şirket otobüs durağındaki bu reklam içinde büyük miktarda para koydu. Kırabilen alsın alabilirse.Bu fotonun linki.

28 Mayıs 2008 Çarşamba

Sürülerin davranışı

Sürülerin davranışınu gösteren National Geographic'e ait fotoğraflar şu linkte.

17 saatten sonra hayata döndü


Velma Thomas’ın kalbı üç kez durması du ve 17 saat beyin dalgaları yok olmasından sonra ailesi onunla vedalaştı ve hayatını destekleyen apartların kapanmasını istedi.Aile üyeleri gömme merasimi hazırlıkları için eve gitttiler. Solunum aygıtının durdurulmasından 10 dakkika sonra hemşireler borularını çekiyordu ve Velma Thomas eliyle harket yaptı. Başlangıçta bunun bir refleks olduğu tahmin edildi ama mucize gerçekleşerek o hayata döndü. Hemşirelerden biri hemen cep telefonuyla oğlunu arayarak annesinin hayatta olduğunu söyledi. Velma Thomas ilk önce elini, daha sonra da ayaklarını ve gözlerini hareket ettirmeye başladı.Thomas şimdi konuşamaya da başladı.Link.

Hem otobüs hem tren


Toyota be yan şirketi Hino Motors, cabalarını Japonya’nın Hokkaido Demiryollarıyla birleştirerek hem yolda hem de demiryolda gidebilen araç ürettiler.Bu araçın hem lastik hem çelik tekerlekleri var ve değiştirilmesi sadece 15 saniye sürüyor.Aracın test sürüşleri 18 aydır yapılıyor.Japonya Demiryolları bazı seferleri kesmek yerine araçları küçülttü.Link.

Altüst otobüs


Bu otobüsü yapan snatçı Tom Kennedy, ABD’nin devlet bütşesindeki önceliklerin altüst olmasına dikkat çekmeyi hedefledi.Bu otobüs son bir yıldır Amerika yollarında türnede bulunuyor ve bence mesajı bundan daha net olamazdı.Bu haberin linki.

Houston Rockets'in maskotuyla gizli kamera

6 yaşındaki Conny Talbot'un gerçekten yeteneği var

Harika dans eden kız kot pantolon markasının resmi yüzü oldu


Bu kliple Sophie Merry ilk önce youtube'de populer oldu ve ardından Etam blucin markası için reklam yapmaya başladı.İnternet sayesinde yetenekli insanlar için başarmak daha da kolaylaştı.

Şişede hayalet


İnternette satılan ilginç ürünler arasında şişede hayalet de bulunuyor. Fiyatı 20 $. Her şişede farklı hayalet yakalanıp şişeye konulduğu açıklanıyor.Şişenin kırılması ya da açılması çok tehlikeli. Link.

Dünyanın en kısa şarkısı


İngiltere’nin Napalm Death grubunun 'Istırap çekiyorsun ' şarlısı Guinness Rekorlar Kitabı’nda plağa alınmış dünyanın en kısa şarkısı olarak yer alıyor.Uzunlu sadece 1.316 saniye ve sadece 'İstirap ediyorsunuz ancak neden ?' şeklindeki sözleri içeriyor. Ben bu sözleri duyamadım ama yine debu gördüğüm en kısa müzik videosu.Bu şarkının demosu 1986 yılında yapıldı ve 1987 yılında çıkan Scum adlı albümünde yer aldı.

27 Mayıs 2008 Salı

Tavşanla mektup nasıl açılır?

Elinde nesneleri döndürmek

Uzaydan paraşütle atlamak


Fransalı Michel Fournier, paraşütle uzaydan atlamayı düşünüyor.Bununla hava dalışında dünya rekorunu kırmayı amaçlıyor.Michel Fournier, sıcak hava balonula 39624 metre yükdsekliğe ulaşması ve oradan atlayarak ses duvarını kırmayı da planlıyor.Tahminlere göre Michel saatte 1000 kilometre hızla düşecek.Serbest düşüşü 15 dakika sürecek. Onun rakibi Steve Truglia ise 36576 metreden atalamak için hazırlanıyor.Bu haberin linki.

Ünlüler'in komik karikatürleriÜnlüler'in diğer komik karikatürlerinin linki.

Askeri helikopterin düşüşü

Akropol'de 2500 yıl önce evler nasıldı?

Google'nın kötü yazılım teşhis hizmeti.


Google'nin yeni hizmeti olan bu web sayfada blog ya da website domainizi yazın ve olası kötü yazılımlala sorunlarınız olup olmadığını keşfedin. Ben de denedim ve Özgür Medya2nın hiç bir sonu olmadığı ortaya çıktı.Link.

Bileşik yüzlerShawn Feeney websiteye kendi ve arkadaşınızın fotoğrafını gönderebilirsiniz ve bunun sonucu iki yüzün bileşik resminiz çizilecek.Bundan sonra bileşik yüzlerden de bleşik yüzler yapılmaya devam edilecek.Sonunda 128 yüzden geliştirilen bir resim çizilecek.Link.

Giyilebilen motosikletUlaştırma Tasarımı fakültesinin öğrencisi Jake Loniak, elektrik motorlu, tek kişilik, dikey park edilen ve giyilebilen motosikleti üretti. Sürücünün kafasını destekleyen kask arkasında bulunan yapay omurgadaki 36 pnömatik kas ve vücudunuza uyan 2 erişim düzeneğiyle 'Deus Ex Machina' ‘yı kontrol edebilirsiniz. Bu motosikleti hayvan kabuğu gibi giyoyrsunuz ve sürüyorsunuz.Bu haberin kaynağı.

Dövmenizi yapın


Bu websitede özel dövmenizi yapın.

Cep telefonunun gelişmesi

Teroristlerin santraç oyunu


Uçaklar + kuleler = terpristlerin santranç oyunu.Bu fotonun linki.

Çin kamyonunun çarpışma testi


Bu kamyon hiç de güvenli görünmüyor.

26 Mayıs 2008 Pazartesi

Dans eden papağan

Torre Galatea'nın sıradışı mimarlığı

İspanya’nın Figueras kentindeki bu binada en ilk gördüğünüz şey, çatıdaki yumurtalardır. Salvador Dali Tiyatro Müzesi dahilnde bulunan bu kulede (Torre Galatea) gerçeküstücü sanatçınin ölmüş eşinin ismini taşıyor.Dali de eşinin öldüğü 1989 yılına kadar bu kulede yaşıyordu.. Dali bu müzenin ana gösteri salonu altında gömüldü.Bu haberin linki.

İlginç otobüs durakları
Diğer ilginç otobüs duraklarının linki.

Rakunu kurtarmak

Silah gibi görünen kameralar
Silah gibi görünen diğer kameraların linki.

Kahveyi güvenli taşımak için kullanılan poşetBu fotonun linki

Sanal kablo

Sanal kablo adındaki bu buluş, araba navigasyon sistemiyle kullanılann benzersiz bir ekran. Sürücü sanal kabloyu ön camdan görüyor ve yolda onu takip ediyor.Sanal kablo manzarada 3 boyutlu görünüyor.Sanki tramvaydasınız gibi bir duygu veriyor.Bu ürünün linki.

Çikolata tadında sıradışı ürünler

Çikolata diş macunu

çikolata sabun

çikolata şarap


Çikolata tadında sıradışı ürünlerin linki.

Mikrodalgaya cep telefonu konulursa ne olur?


Bu deney cep telefonun kötü olduğunu kanıtlıyor.Sakın evde denemeyin çünkü çok tehlikeli.

Tek kişilik helikopterDiğer fotoğrafların linki.

Küresel ısınmanın kesin kanıtı
Bu fotonun linki.

25 Mayıs 2008 Pazar

Ponpon kızların ustalığı

Klavye bateri

Sıradışı gülBu fotonun linki.

Çöp yığının gögesinden sanat yapmak
Diğer fotoğrafların linki.

Meyve şişeye nasıl konulur

Yaşlı insanlar nasıl eğleniyorlar

Robert Muraine'nin ilginç dansı

Lego motor elektrik süpürgenin gücüyle çalışıyor

Örümceğin gözleriBu fotonun linki.

Benjamin Verdonck Roterdam'ın Weena Kulesi'nde dev yuva yaptıBurma (Myanmar) halkına yardım edin

16 yaşındaki Daniel'in buluşu dünyayoı çevre sorunlarından kurtarabilir.


Plastik poşetin, muz gibi çürüyebilse çevre sorunları geçmişte kalabilir.Yılda dünyada 500 milyar plastic poşet üretiliyor ve her birinin çürümesi için 1000 yıl geçmesi gerekiyor.Kanada’nın Waterloo kentinde yaşayan 16 yaşındaki Daniel Burd plastic poşetlerin 3 ayda çürümesi için bir yöntem buldu.Daniel’in projesi, Kanada’nın Ottawa kentinde düzenlenen bilimsel yarışmasında birinciliğini kazandı. Ödülle birlikte Daniel 10,000$’lık ödül ve 20,000 $ burs aldı. Plastik poşetlerin bil yıl sonra olsa da çürüdüğünü bunun arakasında mikroorganizmaların olduğunu tahmin eden Daniel, doğada çok aza sayıda bulunan plastiği çürüten mikroorganizmayı izole etmeyi başardı.Evde bulduğu malzemeleri kullanarak plastic yiyen mikrorganızmları keşfetti. Bu mikroorganizma sayesinde plastik poşetler 1000 yılda değil 3 ayda çürüyor.Bu haberin kaynağı.

Etiket galaksiTag Galaxy ( Etiket galaksi) ile sanal gezegenler sistemi aracılığıyla Flickr fotoğraflarını araştırabilirsiniz.Sadece etiketi yazıyosunuz ve ilgili galaksi çıkıyor.Her gezegenden ilgili etiketle ilgili resimler içeriyor. Üzerine tıkladığınızda resimler dönen 3d küreye yerleşiyorlar.Bu websitenin linki.